Gépészeti szakmacsoport

Ipari gépész (géplakatos)

Víz,-csatorna és közmű-rendszerszerelő

2-3. évben külső helyen

Ha érdekel a gépipar, a fémek megmunkálása, a karosszéria javítása, fényezése és a szerelési technológia, jelentkezz a
GÉPÉSZET SZAKMACSOPORTBA.

A szakképzési évfolyamokon (9-10-11) a fenti lehetőségek közül választhatsz, ahol az oktatás kompetenciaalapú modulos rendszerben folyik.

A modulos oktatás lényege: ha egy szakmában egyfajta modulból levizsgáztál, akkor a következő szakképesítés megszerzése során abból a modulból nem kell vizsgáznod.

A gépipari szakmákban - mint iskolánkban a többi szakmákban is - az oktatás jó színvonalú. Ezt bizonyítják az utóbbi időben országos tanulmányi versenyen elért eredményeink.
Tanulóink az első évben az iskolai tanműhelyben a gyakorlati képzés keretében eladható termékeken tanulják a szakmai ismereteket. A másod és harmadévben külső gyakorlati helyeken lehet megszerezni a szükséges szakmai tudást.

A gépi forgácsoló , az épület és szerkezetlakatos és a hegesztő szakmák a Dél-Alföldi-régió hiányszakmái, ezért tanulmányi ösztöndíjban is részesülnek ezen szakmákat választók. Az elhelyezkedési esélyek igen jók tanulmányaid befejezése után ezekkel a szakmákkal.

Ha nagyon jól tanulsz, lehetőséget adunk, hogy szakközépiskolai osztályba kérd áthelyezésed.

Vidéki tanulóinknak kollégiumi elhelyezést biztosítunk.

Ha már rendelkezel 8 általános iskolai végzettséggel és érdekel a fémipar, várunk az iskola szakmai képzési profiljának megfelelő szakképzési évfolyamokon.